Creative Commons License
Zdjęcia są dostępne
wg licencji Creative Commons
-Podanie autorstwa
("przemyski.blox.pl")
-Użycie niekomercyjne
-Bez utworów zależnych
2.5 Polska
.


Przeszukaj zasoby strony:
Blog > Komentarze do wpisu

Trochę nowości...

Administracja Bloxa wprowadziła oczekiwane od dawna zmiany, do których (z pewnym bólem, a to z powodu nienajlepszej znajomości CSS) udało się nam przystosować:

- wreszcie tytuły wpisów stały się odzielnymi "klikalnymi" linkami - aby skomentować, czy przeczytać komentarze wystarczy kliknąć w tytuł wpisu

- po wyborze kategorii wpisów (architektura, okolice itp.) widzimy jej nazwę (ale i tak polecamy korzystać z o wiele bardziej szczegółowych kategorii w pionowym pasku po lewej)

Poza tym, pojawił się odnośnik do serwisu BlogFrog - to polski agregator blogów (a la słynne Technorati) - od teraz możecie ocenić tam każdy wpis przyznając mu odpowiednią ilość punktów. Gdy tych punktów będzie dużo, to w założeniu powinno przełożyć się na popularność strony, a z tym związany jest prosty fakt, że innym osobom łatwiej będzie tutaj trafić (choć pod tym względem już teraz nie jest źle).
A poza tym, my będziemy wiedzieć co Wam się podoba, a co nie ;)

- wprowadziliśmy kilka innych ulepszeń estetycznych, które widać (mam nadzieję)

Pozdrowienia :)

środa, 05 grudnia 2007, jsherburt

Polecane wpisy

  • Co to?

  • Czy ktoś jeszcze pamięta?

    Znalezione w pewnym warszawskim mieszkaniu... Chyba najbardziej znanym produktem tego dawno upadłego zakładu były wiśnie w likierze, w charakterystycznym, walco

  • Jesień bez

    Nie mogę sobie wyobrazić jesieni bez :-)

Komentarze
sgk
2007/12/05 09:25:13
Są dostępne skrypty , które automatycznie wstawiają głosowanie BlogFrog w bloxowe notki, a tym samym to ułatwiają użytkownikom ich ocenę.
Polecam (choć na tych ładnych kolorach tutaj ich prostota może trochę rzucać się w oczy...)
-
2007/12/05 22:33:59
Jako stały czytelnik Twojego bloga :) wiem o skryptach, ale odstraszał mnie ich wygląd i rozmiar, więc postanowiłem poczekać, aż blogfrog się wykaże i przygotuje coś bardziej odpowiedniego...
Pozdrawiam.
-
sgk
2007/12/06 08:43:26
A to nie wiedziałem - miło mi ;)
Na jakieś specjalnie atrakcyjne wklejki od BF bym nie liczył, a ta ciemnozielona powinna tu nawet pasować...
-
2007/12/06 19:11:38
Być może spróbujemy :)
Choć przyznać muszę, że jestem trochę sceptyczny wobec blogfroga, nie rozumiem zupełnie mechanizmów, które rządzą tą stroną. Teraz jest tak: wklejam zdjęcie i wpis na starcie ma frogrank 6, a tymczasem wpis pod którym rozmawiamy - wpis w sumie o niczym - biorąc pod uwagę tematykę tego miejsca, ma od razu frogrank 9...

Może to się po prostu nie sprawdza w przypadku "pseudo fotoblogów", a taką stroną jest "przemyski", gdzie pojawiają się teksty, ale przeważają zdjęcia.

-
sgk
2007/12/06 22:32:26
Mechanizmów frogranku (FR) nie rozumie chyba nikt poza twórcami.
Choć pojawiła się kategoria fotoblogi, to jakoś ciężko mi wyobrazić sobie głosowanie na notki na stronie blogfroga, gdy w treści nie widać zdjęć. I tak trzeba zajrzeć na stronę i tu ewentualnie zagłosować - bo nikt się pewnie nie cofa, żeby oddać głos.
A samo głosowanie w jakiś sposób poprawia FR a przez to da możliwość dotarcia do większej grupy odbiorców...
Przynajmniej taka może być (moja) teoria :)
-
Gość: helek93, *.satfilm.net.pl
2008/01/07 21:00:37
Wszystkie te zdjęcia są wspaniałe!!!!!!