Creative Commons License
Zdjęcia są dostępne
wg licencji Creative Commons
-Podanie autorstwa
("przemyski.blox.pl")
-Użycie niekomercyjne
-Bez utworów zależnych
2.5 Polska
.


Przeszukaj zasoby strony:
Blog > Komentarze do wpisu

6:31

Tarnów. Dworzec

Ekspres "Pieniny" opuszcza Przemyśl o godzinie 4:01. Pasażerowie w nim najczęściej śpią, ale ja nigdy nie mogę, nie potrafię. Jarosław 4:21, Przeworsk 4:42, Łańcut 5:03, słońce wschodzi, Rzeszów 5:22, deszcz, Dębica 6:04, mgła, Tarnów 6:31, otwieram okno, migawka robi "psstrryk", wracam na miejsce.

Dworzec w Tarnowie, jeden z najpiękniejszych na trasie, typowo galicyjskich, w końcu doczekał się remontu. W porannej mgle, pozbawiony tynków, na tle mleczno-szarego nieba. Mimo wszystko, wszystkich przyjemnych i dobrych rzeczy w życiu, zawsze mnie coś ściska. Za dwie godziny opuścimy historyczną Małopolskę i byłą Galicję. Jeszcze tylko Jura i zacznie się Niż Środkowoeuropejski.

piątek, 18 września 2009, jsherburt

Polecane wpisy

  • Co to?

  • Czy ktoś jeszcze pamięta?

    Znalezione w pewnym warszawskim mieszkaniu... Chyba najbardziej znanym produktem tego dawno upadłego zakładu były wiśnie w likierze, w charakterystycznym, walco

  • Jesień bez

    Nie mogę sobie wyobrazić jesieni bez :-)

Komentarze
ada.libra
2009/09/19 10:49:52
W każdym wyjeździe z ważnego i bliskiego miejsca kryje się już - w zalążku, in potentia - powrót. Przynajmniej tak sobie to zawsze tłumaczę, a parę dobrych już lat zawsze są dwa ośrodki, dwa centra mojego życia - kiedyś bardzo dalekie, dziś bliskie w przestrzeni, a i tak dalekie. I podróże, wyjazdy, powroty.
Tarnów :) Dla Ciebie etap w podróży, a dla mnie Twoje zdjęcie to podróż w czasie - to pierwsze z tych moich 'miejsc'. Kiedyś, przez dwa lata. Piękne miasto, wtedy jeszcze dość zaniedbane, dziś na pewno odnawiane, restaurowane i dobrze, ale trochę szkoda tamtych szarych kamienic pokrytych aż po dach dzikim winem, ciemnych wąskich uliczek, nierównych schodów, pustego rynku. Pewnie wszystko się zmieniło. Park jest piękny w Tarnowie, pamiętam.
Szczęśliwych podróży (tej i w przeciwną stronę :)
-
estees
2009/09/19 15:19:42
Fajny klimat, taki horrorowy. Pozdrawiam z Zagłębia.
-
Gość: monik, *.dip.t-dialin.net
2009/09/19 18:37:27
dworzec, ktory darze szczegolnym sentymentem! :) strasznie milo!
-
2009/09/20 03:42:08
Monik: chyba wiem skąd ten sentyment ;-)

Ada: dziękuję, komentarz - perełka, nie sposób dodać cokolwiek...
-
2009/09/21 13:13:25
Tarnów - swego czasu też dośc często i regularnie przez mnie odwiedzany - dworzec kolejowy jeden z najpiękniejszych w Polsce. Kiedyś odnawiany po częsci w środku, teraz w końcu w całości.