Creative Commons License
Zdjęcia są dostępne
wg licencji Creative Commons
-Podanie autorstwa
("przemyski.blox.pl")
-Użycie niekomercyjne
-Bez utworów zależnych
2.5 Polska
.


Przeszukaj zasoby strony:
Blog > Komentarze do wpisu

Spod kościoła Reformatów

Przemyśl. Spod kościoła Reformatów

 

wtorek, 22 września 2009, jsherburt

Polecane wpisy

  • Pani śpiewa

    To troche prywata. Wspomnienie pewnego ślubu...

  • W mroku tonąc

  • Dom Narodowy

    Czy raczej Narodny Dim. Taka placówka kulturalno - oświatowa mniejszości ukraińskiej w Przemyślu. Budynek, o który toczyło się wiele sporów...

Komentarze
Gość: tomektrojnar, *.obpon.pl
2009/09/23 11:04:57
niezły kadr
-
Gość: kk, *.bielsko.dialog.net.pl
2009/09/23 11:38:52
prawie jak w Bielsku - www.ppit.pl/img/wzgorze.jpg :)
ogólnie Bielsko i Przemyśl dzieli 300 km a A-W klimat ten sam
-
Gość: oogway, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/09/25 00:24:39
Oj, uwierz mi że nie. Na zdjęciach może i wydaje się że klimat ten sam, bo architektura podobna, ale klimatu Przemyśla nic nie odda. Dla mnie w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu jest to jedyne miasto w Polsce (może wraz jeszcze z Jarosławiem) które ma klimat II RP. Tego klimatu zdecydowanie nie ma żadne inne miasto w Polsce. I to jest właśnie to coś, czego nie umiem wyrazić słowami, co nie pozwala Ci o tym mieście zapomnieć. Może chodzi tu o ludzi którzy zaciągają i mówią z czymś co mi przypomina lwowską gwarę, może to słońce które zdaje się inaczej świecić w Przemyślu. Tego nie wiem. Ale to miasto pod względem klimatu nie ma sobie równych.

Swoją drogą jak bardzo rzadko w miastach tej wielkości spotyka się tak okazałe kamienice...
-
ada.libra
2009/09/25 00:48:36
Imponująca budowla! Z tej perspektywy sprawia niezwykłe wrażenie - jak okręt.
I znów przepiękne światło, niebo przejrzyste, południowe, włoskie barwy. Ciepły koloryt i zimna, przemyślana kompozycja. Pięknie!
-
Gość: Andi, *.ostnet.pl
2009/09/26 14:42:25
Ta kamienica daje nam obraz tego jak miał wyglądać Przemyśl. Na przełomie XIX i XX wieku rozpoczęto wymianę wielu budynków na właśnie takie ówczesne "drapacze chmur", których nie powstydziłaby się żadna stolica Europy. Powstały wtedy jeszcze inne budynki przy Jagielońskiej i np przy Placu Konstytucji. Kontynuowano to w dwudziestoleciu międzywojennym, kiedy powstały np. wspaniałe budynki przy ul. Dworskiego.
-
2009/09/26 19:19:23
Bez przesady z tym lokalnym patriotyzmem. Wiecie, że płomienne uczucia żywione do małej ojczyzny bywają mało racjonalne, a przez swoje zaślepienie są trudne do zaakceptowania dla ludzi myślących realistycznie? W ten sposób, za pomocą przesady czy też z braku umiaru (choćby płynącego ze szczytnych intencji), można ośmieszyć nawet słuszne (i prawdziwe) tezy, które momentalnie tracą walor poznawczy i informacyjny.