Zakładki:
1. MIASTO:
2. OKOLICE:
3. BLOGI MIEJSKIE:
4. INNE BLOGI:
KONTAKT:

Creative Commons License
Zdjęcia są dostępne
wg licencji Creative Commons
-Podanie autorstwa
("przemyski.blox.pl")
-Użycie niekomercyjne
-Bez utworów zależnych
2.5 Polska
.


Przeszukaj zasoby strony:
czwartek, 30 listopada 2006

 

okno
[fot:Kankingla] 

 

14:35, jsherburt , detale
Link Komentarze (1) »
wtorek, 28 listopada 2006

Link na stronie głównej portalu to zawsze rzecz bardzo miła. I zaskakująca. Jak widzicie wystartowaliśmy bardzo niedawno i zdajemy sobie sprawę, że jeszcze nie mamy zbyt wiele do zaoferowania. Ale zachęcamy do odwiedzin. Niniejszy blog nie jest efektem krótkotrwałego uniesienia, a zaplanowanym, długoterminowym założeniem, dlatego jesteśmy pewni, że warto będzie zaglądać tu częściej. Ma być dla nas miejscem spotkań z miastem, które kochamy, w którym mieszkamy, albo do którego przybywamy już tylko w celach w sentymentalnych.

Tych, którzy nigdy nie byli w Przemyślu, chcielibyśmy zachęcić do odwiedzin - tym, którzy są ciekawi, do przeczytania na temat tego interesującego, a trochę niedocenionego miasta. Byłym i obecnym mieszkańcom chcemy zaś dać możliwość obserwowania zachodzących na bieżąco zmian.

Autorzy

 

14:22, jsherburt , varia
Link Komentarze (1) »
Trudno o płaskie ulice
...trudno o płaskie ulice.
A już szczególnie w dzielnicy takiej jak Podzamcze. To dzielnica willowa, gdzie w końcu XIX i w początkach XX wieku budowali się najzamożniejsi mieszkańcy. Trudno się dziwić - na stare miasto jest stąd krok, a z domów roztacza się przyjemny widok na dolinę Sanu.
[fot:Kankingla] 
poniedziałek, 27 listopada 2006
katedra, dzwonnica i pałac arcybiskupów
Zdjęcie przedstawia fragment "dzielnicy biskupiej" na którą składa się m. in. katedra, pałac arcybiskupów (stary i nowy) budynki kurii, seminarium duchownego, dawnej szkoły katedralnej (przez jakiś czas mieściła się tu filia Akademii Krakowskiej) oraz jedna z najwyższych w Polsce dzwonnic kościelnych. Ma ona wysokość 72 metrów i stanowi niezaprzeczalną dominatę w krajobrazie miasta.
niedziela, 26 listopada 2006

W Rynku nocą ciemną

Przemyski Rynek, a ściślej jego najstarsza, południowa pierzeja. Salonik z antykami, środek nocy.

Notka testowa, zapraszamy niebawem :)
16:53, jsherburt
Link Komentarze (2) »
1 ... 31 , 32 , 33